kjole Second Female// taske CAIA// sandaler Apair// bomber jakke Second Female// ur Daniel Wellington// halskæde Jane Kønig// ringe Kinz Kanaan og RebekkaRebekka
Som lovet hele outfittet fra gårsdagens hoppeseance. Har nærmest levet i både kjole og bomber den sidste tid. Både sammen og hver for sig. Den grå og ultra-behagelige kjole har vist sig at være noget af det mest anvendelige, idet den både går an som afslapningspåklædning (og er en klædelig og noget mere tjekket substitut for joggingbuks), men også er nem at dresse op til en dag på kontoret. Sammen med sandaler med kilehæl (som er noget jeg for nylig er blevet vild med, platforme holder jeg mig dog stadig helt fra) er det et virkelig rart og behageligt, men også samlet og pænt sommeroutfit.
Og hey, nu med ‘kort’ hår, som yndlings-Kendra fra Beauty Avenue endnu engang har tæmmet og tryllet med. Hvad siger I til det?
I dag kom jeg hjem til hvidvinsdampede muslinger, vino, sladder og vendning af verdenssituation i pigekollektivet efter en lang dag. Bor virkelig sammen med de bedste damer <3 Og glæder mig til at jeg skal på Roskilde med dem lige om lidt!
Godnat og sov godt allesammen.
Klem
ENGLISH RECAP: I really love the versatility of this grey jersey dress. It can – in a chic way – substitute for a pajamas for a lazy sunday at home or be part of a relaxed yet put together outfit for a day at the office.