Jeg er allerede i fuld julevigør og ditto humør og bygger adventskrans, henter pynt op fra kælderen, spiser småkager (til aftensmad, ups), tænder lys overalt og planlægger tilmed at se Love Actually i aften. For tidligt? Nej, nej, nej… Der er kun en måned (og én dag) til jul og så må man godt ;)
Og jeg er også allerede i julegavehumør. Sammen med Skagen udlodder jeg i dag et virkeligt smukt sæt med deres helt nye Ditte-ur med rosegold detaljer OG et fantastisk armbånd fra deres smykkeserie Sea Glass. Begge dele gode bud på tidløse klassikere i rent, skandinavisk design og alligevel med lidt nutidig kant. Armbåndet har noget næsten amuletagtigt over sig og jeg er sikker på, at det vil bringe lykke både på den ene og anden måde hos sin nye ejermand :)
Og det er selvfølgelig helt op til vinderen, om det skal være en julegave til en selv eller om man vil lægge den (eller måske bare en af delene) under træet til ens mor, søster, kæreste, svigermor eller veninde.
Sådan deltager du:
For at være med i konkurrencen om et Skagen dameur OG et Skagen armsmykke til en samlet værdi af 1.996 kr. må du meget gerne like Skagen på Facebook her og lægge en kommentar nedenfor til dette indlæg.
Konkurrencen slutter på lørdag d. 29. november kl. 16.00.
Held og lykke :)
ENGLISH RECAP: Sorry, this Skagen give away is for my Danish readers only.
Konkurrencen er udgivet i samarbejde med Skagen






