Jeg er blevet lidt af en senge-afficionado her på mine ‘gamle’ dage og på min ønskeseddel, står der bl.a. nyt sengetøj og nye hovedpuder (og en brødrister… må se at finde lidt mere sexede ønsker at supplere med). Og sengegearet må gerne være noget af det ovenfor, der matcher min bæredygtige superseng så fint.
MEN i denne omgang skal det ikke handle om mig, men om en af jer. Sammen med Auping forkæler jeg nemlig en heldig læser med 1 sæt sengetøj og 2 stk. overlækre Auping Natur Air hovedpuder.
Hele herligheden har en værdi af ca. 1.795 kr. og man er selvfølgelig også velkommen til at bruge det som en drømmejulegave (bogstaveligt talt) til en man holder af.
Sådan deltager du
Du skal bare lægge en kommentar til dette indlæg, hvor du fortæller hvilket af de ovenviste sengesæt du ønsker dig (1, 2 eller 3). Se det var nemt :)
Konkurrencen slutter på søndag d. 22. november kl. 20.00.
Auping Natur Air
Hovedpuden er en dunpude af 100% naturligt materiale. Fyldet består af 80% små fine europæiske andefjer og 20% andedun, mens våret er 50% bambus/50% bomuld og indertekstilet 100% bomuld. Materialesammensætningen gør, at puden føles luftig og giver nakken blød og optimal støtte. Den har desuden en 3D-vævning, som giver stor åndbarhed og god ventilation (så man ikke ligger på en fugtig, gennemsvedt pude, som nogle mandetyper har tendens til, host host).
Besøg Auping på Facebook her.
(Indlægget er udgivet i samarbejde med Auping.
Min egen seng og noget af mit sengetøj er fra Auping og jeg er meget begejstret for både design, komfort og ikke mindst deres bæredygtige tiltag. Tusinde tak for at I støtter de brands, der støtter min blog)
