sweatshirt Rika// nederdel H&M (gammel)// skjorte Zara// sneakers Adidas// taske Balenciaga// solbriller Prada
Så er jeg vel hjemme fra en dejlig Roskilde Festival og tilmed på vej mod Østrig, hvor jeg skal til PR-møde, med en af vores kunder hos Noise, de næste par dage. Lidt hårdt program, men også skægt og spændende og jeg glæder mig til at opleve Tyrol om sommeren (selvom det meste af tiden nok skal tilbringes indenfor i mødelokale). Har været der et par gange på ski om vinteren, men forestiller mig, at der næsten er endnu smukkere i bjergene om sommeren.
Billederne er fra sidste uge, lige inden vi tog afsted på Roskilde. Det virker helt skørt med alt det tøj nu, pudsigt hvor hurtigt man glemmer at det har været køligere, lige så snart solen for alvor kigger frem.
Hav en rar mandag allesammen, hvadend I har ferie (heldige asener!) og skal på stranden eller skal arbejde.
Jeg håber, at jeg kan nå et indlæg til jer i morgen (har en lækker salat, der er god til grill på menuen), men ellers skrives vi onsdag.
ENGLISH RECAP: A band sweatshirt, a denim shirt and red sneakers and ditto lip seemed like the perfect outfit to wear traveling to the Roskilde Festival last week.