t-shirt COS// bukser Noa Noa// solbriller Karen Walker// taske Balenciaga// halskæde vintage// pumps Zara (sidste sæson)
Som I allerede ved, er jeg mere end almindeligt glad for høje hæle. Både fordi de lægger nogle tiltrængte centimeter til mine ben, men i særdeleshed fordi de får et outfit til at se mere samlet og chikt ud i et snuptag. Således lykkedes det mig at slippe afsted med et super behageligt og nærmest nattøjsagtigt sæt på arbejde i sidste uge, uden fuldstændig at ligne en, der skulle fejre tømmermænd i stedet.
T-shirten fik jeg i fødselsdagsgave af Mie og Lily og den er i den lækreste kvalitet OG holder faconen efter gentagen vask, så den kan jeg varmt anbefale som basis tee. Skal snart i COS og lure om den også kommer i en kortærmet version og evt. også med en lidt dybere udskæring. Det er jo om at hamstre, når man endelig har fundet en basis t-shirt, der duer.
Ps. Jeg har åbenbart noget for min cykel og blomstrede bukser på denne tid af året. Kig bare med her.
ENGLISH RECAP: I love how a pair of heels (or wedges in this particular case) instantly makes an outfit appear more chic and put together. Even though the outfit in question is really pajamas like and oh so comfy ;)
Billederne er taget med Nikon D7100// Pictures taken with Nikon D7100




