I lånte fjer. Se hvor alting er fra på Fashion-Post i dag
Af og til er det bare skægt at få lov at lege med tøj og stil og tage noget helt andet på, end man plejer. Således stod jeg på hovedet i Fashion-Post’s klæde-ud-kasse i sidste uge og hoppede i noget så uvant som en maxinederdel, højhalset bluse og slaskebuks og flagermuseærmer. Og en sjælden hestehale tilmed.
Og apropos de guldprikkede flagermuseærmer. De er fra Saint Laurent og koster en mindre formue (mildest talt), men hold nu op, hvor blev jeg forelsket. Det er måske en af de smukkeste påklædningsgenstande, jeg nogensinde har haft på.
Se mere til den og alt det andet og hvor det er fra på Fashion-Post i dag OG så kan I handle i deres shop med 10% i rabat med koden emilysalomon der gælder til i morgen kl. 24.00.
Ps. Husk lige at det er ‘store hvededag’ i aften. Jeg skal indtage massevis af lune hvedeknopper med tandsmør. Og glæder mig. Meget. Man kan godt glæde sig til smør. Basta!