Jeg er kommer lidt op i indretningsomdrejninger igen efter slet ikke at have skænket det en tanke i månedsvis og vi har for nyligt lavet lidt tilføjelser og dims, som jeg tænkte var hyggeligt at vise jer :)
Der er endnu et par finishing touches på bedding, men det bliver nok først i starten af det nye år og så er vi vist også (endelig!) ved at være helt på plads. Eller så meget som man nu kommer.
Jeg nyder jo virkelig også, at det er et ongoing projekt og hygger mig med at flytte rundt og ordne og gøre ved derhjemme. Det er næsten sådan jeg slapper bedst af…
Vores surfboards er kommet op at hænge. Det blev bedre end jeg havde turde håbe på og selvom jeg var lidt skeptisk omkring idéen (som I kan høre, var det ikke min idé ;)), så er jeg så glad for hvordan det er endt i praksis.
Min kærestes garderobe. Elsker at han er mere ordentlig (i alle tilfælde på den konto) end mig. Hylde og bøjlestang er herfra.
Og ja, det rum er ligesom the man cave ;) Og så har jeg et tilsvarende, der er hjemmekontor og dimseriopbevaring.
Det er min kærestes ven, der også lavede vores reol, der har lavet surfboardophængene til os. Nu overvejer vi om vi også skal have noget tilsvarende til (alle) cyklerne.
Er så glad for vores nye, runde berber-tæppe, der knytter vores aparte og aflange stue/køkkenalrum fint sammen. Og så er det, det første man ser, når man kommer ind ad døren.