Farligt fin, men måske også lidt farligt? Billede herfra.
Så er det nu. Eller godt nok i morgen, men alligevel. Bryllup.
Jeg har de vildeste sommerfugle i maven og glæder mig så utroligt meget. Og er dødnervøs, på en måde jeg ikke har prøvet før. Ved ikke helt, hvad jeg er nervøs over. Som en meget sød bekendt skrev til mig i en besked i dag, er det jo verdens nemmeste multiple choice test. Man skal bare huske at svare JA! og så glider resten.
I aften skal jeg hygge med fire af mine veninder, der også sover her. Drikke et glas vin, spise sushi, ordne negle og forberede et par småting. Det glæder jeg mig til.
Og så håber jeg, at jeg kan sove i nat. At I morgen bliver uforglemmelig, er jeg ikke i tvivl om. Vil prøve at nyde og være i det, det bedste jeg kan.
Hold op hvor er jeg spændt ♥
Klem
E
Ps. Her bliver nok lidt stille de næste par dage. Skal lige have det hele med, bare ‘være’ med min mand og ikke mindst fordøje det.
Men her er lidt herligheder, mærkværdigheder, vigtigheder og finurligheder fra www at slappe af med i weekenden:
Det flotteste brudepar og ditto billeder. Det er samme fotograf, der skal tage vores, så håber på lignende magi :)
Tukanbluse str. mini. Så får man næsten lyst til at producere en lille tukan.
Interessante samtaler med forfattere, eksperter og kreative ildsjæle. Ny podcast-favorit.
Det er ikke altid nemt at være nyfødt elefant.
Tips til dem på alenekontor. Har I nogle at tilføje?
En film jeg skal se, så snart vi er hjemme fra bryllupsrejse. Husker I Shahr?
Detaljeret frugt på et helt nyt niveau. Denne avokado er også noget udover den sædvanlige avokadomad.
Skønhedsbehanding til underlivet?
Lav dine egne kirsebærøreringe.
Macarons á la Oreo. Mums!
Hvad dufter IKEA af?
