Udover min forlovelsesring så går jeg stort set altid med min guldsløjfering fra PANDORA. Og den høster altid spørgsmål og komplimenter. Fra begge køn sjovt nok. Måske der er noget universelt over det med at have ‘bundet’ en sløjfe om fingeren, der tilsyneladende appellerer til alle.
Derfor blev jeg så glad over at erfare at sløjferingen nu også er at finde i PANDORAs helt nye rose-kollektion.
En sløjfe er lidt godt… flere sløjfer er meget godt…
… og det gælder selvklart også, når det kommer til øreringe.
#TheLookOfYou
I det seneste nummer af PANDORA Magazine kan du blive inspireret af 10 forskellige stilfulde kvinders yndlingstrends og deres måde at style smykker på. Mit look er helt sikkert ‘Det lyserøde sløjfelook’ :)
Jeg er også ret vild med den enkle, matchende halskæde med kubisk zirkonia, der passer lige ind i tidens cirkel-trend.
I rose-kollektionen er alle smykkerne udført i en helt særlig legering af ægte metaller og med en køn rosa nuance. Og smykkerne er ikke belagt, så det er ikke sådan, at man slider farven af med tiden.
Foto: Luka Roné
udgivet i samarbejde med PANDORA







